o firmie

Nazywam Jerzy Kuźmiński, jestem inżynierem, konstruktorem budownictwa i założycielem firmy PROFI-CAN. Nasza nieduża firma rodzinna powstała w 2005 roku, by budować domy na powszechnym indywidualnym rynku. Realizowaliśmy tylko domy drewniane szkieletowe. Byłem przygotowany teoretycznie – posiadałem wiedzę inżynierską, przeczytałem wszystkie książki o budowie domów kanadyjskich, które w tym czasie były dostępne. Od strony praktycznej, byłem świeżo po samodzielnej budowie własnego kanadyjczyka, w którym szczęśliwie mieszkamy do dziś. Ok. 90% robót wykonałem sam, resztę z niewielką pomocą  mojej dzielnej żony, córek i teściowej oraz sąsiadów. By wyróżnić się w śród konkurencji, którymi były firmy podnajmujące się za robociznę w tzw. systemie gospodarczym, zaoferowałem usługę z własnym materiałem i odpowiedzialnością za organizację i koordynację budowy. Pomocne w tym były moje wieloletnie kierowanie na dużych budowach, uprawnienia budowlane oraz już wtedy 17 letnie doświadczenie w prowadzeniu różnych działalności gospodarczych.

Po dwóch latach pracy i zbudowaniu 5 domów zakupiłem technologię MiTek do budowy specjalnych dachów wraz ze szwedzkim pełnym oprogramowaniem produkcyjnym i maszynami do prasowania kratownic dachowych. Program miał specjalną nakładkę do konstruowania ścian domów szkieletowych.
Od tej chwili rozpoczęły się eksperymenty organizacyjne, produkcyjne, konstrukcyjne i wykonawcze na hali. Szybko okazało się, że programy są doskonale uniwersalne i niezawodne. Podjęliśmy karkołomne wyzwanie. Będziemy przygotowywać gotowe elementy prefabrykowane ścienne i dachowe pod dowolnie nam przedstawiony projekt przez klienta. Gdy klient miał typowy projekt w wersji murowanej, to przerabialiśmy konstrukcję na drewnianą.

Wspólnie z pracownikami opracowywaliśmy specjalne procedury by poszukać nieco głębiej  powtarzalności, skoro miała to być prefabrykacja każdego następnego innego domu. Efekty były na tyle skuteczne, że przetrwaliśmy kryzys w budownictwie i funkcjonujemy do dziś. 

Dwa lata temu zdaliśmy sobie sprawę, że obecna struktura budownictwa jednorodzinnego w Polsce i za granicą jest przestarzała, a technologie powielane w prawie niezmienianej formie od kilkuset lat nie pozwalają na powiększenie produktywności. Wizja stagnacji popchnęła nas do poszukiwań nowych rozwiązań, ekonomicznych, organizacyjnych, architektonicznych, konstrukcyjnych, produkcyjnych i wykonawczych. Mając przyzwoitą wiedzę i doświadczenie we wszystkich tych dziedzinach opracowaliśmy przełomowy system budowy domów  PROFI-CAN  z przestrzennych elementów, będących na tyle uniwersalnymi, by można z nich było budować domy o różnej wielkości, kształtach i funkcji. Głównym atutem naszego systemu jest szybkość wykonania domu. W pierwszej fazie cały proces budowy od uzyskania pozwolenia na budowę przez produkcję i montaż do stanu deweloperskiego skróci się do ok. 1 miesiąca czasu z potencjałem na dalsze skrócenie. Dodatkowo została wzmocniona konstrukcja – jej sztywność to nasz atut. Najważniejsze jednak na koniec: CENA BĘDZIE OBNIŻONA w stosunku do rynkowej, pomimo zwiększenia naszych wydatków materiałowych na wzmocnienia.
Szybkość budowy powoduje zmniejszenie naszych kosztów przypadających na jeden dom i tą oszczędnością chcemy się podzielić, obniżając cenę naszym klientom.
Będziemy także kontynuowali przygotowywanie elementów do samodzielnej  budowy domów w standardowym systemie szkieletowym.

 

POWRÓT