KONTAKT:   +48 601 506 591  |   profican@gmail.com

Produkcja jednostkowa vs taśmowa

DLA CIEKAWYCH

CIEKAWOŚĆ to coś co może przyczynić się do rozwoju.

Ciekawość może być skoncentrowana na sprawach nie wymagających wysiłku intelektualnego. Ciekawość może być też bardziej ambitna i skierowana na poznanie tego co nowe i niezbyt oczywiste. Zachęcam do odrobiny wysiłku i pójścia wraz ze mną w całkiem nową przestrzeń.

Moja innowacja nie jest tylko dla ludzi zajmujących się budownictwem. Mam nadzieję, że stanie się inspiracją do nowego spojrzenia na światową gospodarkę. Bunt „żółtych kamizelek”, popularność ruchów narodowych, wiara w populizm i ucieczka od wiedzy wzięły się ze strukturalnych wad naszej gospodarki.

  • Producenci zostali odcięci od odbiorcy końcowego. Ich próby zwiększenia wydajności nie przekładają się na obniżenie ceny, którą nie sterują.
  • Pośrednicy to wielcy beneficjenci naszej obecnej struktury. Ich interes jest sprzeczny z interesem klienta. Zarabiają przecież na różnicy tego co zapłaci klient, a tym co muszą zapłacić producentowi. Stosują doktrynę, że dla klienta należy wystawić cenę najwyższą osiągalną na rynku. W ten sposób wielkie bogactwo przepływa do tych, którzy nie przyczyniają się do powstawania dóbr i postępu.
  • Społeczeństwa intuicyjnie czują, że coś jest nie tak. Widzą jak rosną wielkie fortuny wokół nich, a na ich życie to się tylko w małym stopniu przekłada. Poszukują więc, też intuicyjnie, przyczyn tego stanu rzeczy. Stąd niechęć do establishmentu i uleganie narracjom narodowym i populistycznym.

 

Moja innowacja pokazuje przykład struktury, w której producent dyktuje cenę, a każde udoskonalenie produkcji może przełożyć się na korzyść dla klienta.

Drugim ciekawym wnioskiem z mojej innowacji jest odkrycie możliwości pogodzenia produkcji masowej z wyjątkowo dużą zmiennością na linii bez potrzeby przezbrajania maszyn.

Zapraszam do refleksji wszystkich ludzi nauki, szczególnie z uczelni ekonomicznych i politechnik. Powinniśmy wiedzą i aktywnością wypracować nową strukturę gospodarczą i sprawiedliwy system. Dzisiejsza struktura to „kolos na glinianych nogach” grożący w każdej chwili zawaleniem.


 

PRZYCZYNIAMY SIĘ DO OCHRONY KLIMATU.

Budownictwo to dziedzina, w której można wiele zrobić dla ochrony klimatu. Najczęściej myślimy o eksploatacji (większe izolacje i zastosowanie „zielonej energii). Pomijane jest zużycie olbrzymich ilości energii w procesach budowania i przemysłu materiałów budowlanych.

Wszyscy słyszeli o standaryzacji (to dość modne słowo). Czytając definicje standaryzacji w różnych encyklopediach i słownikach odniosłem wrażenie, że wyjaśnienie tego pojęcia jest mało intuicyjne i przejrzyste.

Dla mnie standaryzacją jest zespół zasad i wymagań w określonej dziedzinie, który służy ujednoliceniu produktów, technik,

W JAKI SPOSÓB POWSTAŁA WIELOKROTNIE BARDZIEJ WYDAJNA I TAŃSZA STRUKTURA WYTWARZANIA ARTYKUŁU PIERWSZEJ POTRZEBY JAKIM JEST - DOM JEDNORODZINNY

Obecnie wszyscy żyjemy w wystandaryzowanym globalnym świecie:

DLACZEGO WARTO WSPIERAĆ INNOWACJE STRUKTURALNE?

  • STARA UGRUNTOWANA STRUKTURA
  • NOWO BUDOWANA STRUKTURA

W ugruntowanej strukturze wszyscy wytwórcy mają podobny dostęp do:

Stworzyliśmy pierwszą hybrydową linię potokową nowej generacji, która może mieć zmienny produkt – skąd wiemy, że jest ona pierwszą na świecie?

Praktycznie każda firma wytwórcza posiada linię produkcyjną. Linia produkcyjna to zbiór osobnych stanowisk i maszyn dzięki którym powstaje produkt.

Jerzy

Nazywam się Jerzy Kuźmiński, jestem inżynierem, konstruktorem budownictwa i założycielem firmy PROFI-CAN. Obecną firmę założyłem w 2005 roku. Miałem już za sobą 17 lat prowadzenia różnych działalności gospodarczych oraz 27 lat bycia inżynierem budownictwa, kierownikiem budów oraz kilka kontraktów pracy na budowach w Niemczech.

Wszystkie żywe istoty, aby przetrwać w konkurencyjnym i często nieprzyjaznym otoczeniu, muszą działać efektywnie. Ich energia jest ograniczona, a na dodatek sporą jej część trzeba trzymać w rezerwie na wypadek ekstremalnych zmian środowiska. Tak postępując zwiększają one swoje szanse na sukces, którym jest trwanie i pomnażanie się.