TECHNOLOGIA

Domy  PROFI-CAN oparte są na wzmocnionym systemie szkieletu drewnianego. Wykonane są z suchego drewna o gwarantowanej wytrzymałości, importowanego ze Szwecji.

 

Budowa wzmocnionych elementów : 

Ściany mają szerokość konstrukcyjną 26,5 cm. 

  • Słupki zamiast szer. 14,5 cm mają aż 22 cm;
  • Oprócz usztywniającej płyty MFP gr 15 mm wykonane są wytrzymałe kratownice gr 4,5 cm obejmujące całą powierzchnię ściany. Są one klejone i mocowane wkrętami do słupków. Jest to pewne usztywnienie i wielokrotnie wytrzymalsze od płyt.

Stropy i podłogi mają grubość  konstrukcyjną 26 cm.

  • Belki stropowe dzięki wysokości 26 cm są wyraźnie wytrzymalsze i  uginają się mniej niż standardowe w szkielecie belki wysokości 22 cm;
  • Przed wyboczeniem są zabezpieczone  kratownicami stężającymi.

 

Kratownice usztywniające i stężające wykonane są w technologii MiTek, w połączeniach na płytki kolczaste z dokładną możliwością obliczenia sił, które mogą przenieść.

Izolacja cieplna  ścian i stropów ma grubość 26 cm i może być wykonana w opcji z wełny mineralnej lub pianki poliuretanowej.

Podłoga jest wytrzymała i zintegrowana ze ścianami, dzięki czemu na szkodach górniczych łatwo można skorygować poziom całego budynku w przypadku obniżenia terenu.

Dach stanowi osobny samonośny element, który w razie potrzeby można zdjąć, zamocować dodatkową kondygnację i ponownie go przymocować wyżej.

Całość konstrukcji jest mocniejsza od szkieletu drewnianego oraz zachowuje się znacznie lepiej od domów murowanych przy ekstremalnych obciążeniach takich jak:

  • Drgania i deformacja podłoża na terenach eksploatacji górniczej (wysoka sztywność, lekkość konstrukcji i elastyczność połączeń)
  • Silne i dynamiczne obciążenia huraganem ( wysoka sztywność i pewne wielopunktowe  mocowanie do fundamentu)

 

POWRÓT